In de babytijd houden we ons stellig aan het volgende ritme: eten ā spelen/knuffelen ā slapen. Een pasgeboren baby is maximaal een uur wakker per voeding. De rest van de tijd slaapt hij en dat heeft hij nodig om te groeien!
Honger is eten. Een baby kan geen klok kijken en snapt dus ook niet hoe lang die vier uur duren die vaak tussen de voedingen geadviseerd worden.
Als baby leggen we onze kindjes altijd op de rug. We forceren ze niet in andere posities. Die mogen ze zelf ontdekken als ze daar aan toe zijn. Wat is er leuker dan zelf leren naar je buik te rollen, zelf te leren zitten, staan en lopen zonder dat je daar hulp van papa en mama bij nodig hebt?!
Driftbuien horen bij de ontwikkeling en zijn in ons huishouden gewoon toegestaan. Als er echter een ander ernstig mee wordt gestoord, dan graag even op de gang je ding doen.
Buiten spelen is het fijnste wat er is! Zodra de temperatuur het toelaat, staat de buitendeur open. Fons heeft een overall en Jans een regenbroek waarin ze ongeremd door de modder kan kruipen. Hapjes zand mogen geproefd, beestjes mogen worden gevangen, de kippen worden geknuffeld en de bramen van de struik gegeten. Vanuit de hangmat kijken we samen hoe het zonlicht tussen de blaadjes van de kersenboom schittert.
Aan het einde van de dag zetten we onze twee zwarte pietjes moe, maar voldaan in bad met bubbels van Attitude en wassen we al het zwart er weer af! Uiteraard geshopt bij de kleine lama!
Door het tempo van onze kinderen te volgen, zijn zij relaxed en wij dus ook! En wie wil dat nou niet?
Nicole
Getrouwd, moeder van twee, met een derde spruit op komst. Pedagoog met opvoeding als grootste uitdaging. Brabants-Limburgse Bourgondiƫr die er een gezonde en bewuste levensstijl op probeert na te houden.